Serebral Palsi

PoliklinikSerebral Palsi

Burak Tatlı çocuk nörolojisi kliniğinde, serabral palsi tedavisinde her çocuğun benzersiz olduğunu ve tedavilere farklı yanıtlar verdiğini bilmekteyiz. Kapsamlı araştırmalardan sonra serebral palsiyi tedavi etmenin en etkili yolunun uzmanlaşmış tedavi protokolümüzle birlikte geleneksel tedaviyi kullanmak olduğunu gördük. 2005 yılından bu yana Türkiye’de serebral palsi hastalarına öncül tedavi seçenekleri oluşturmak için çalışıyoruz. Kliniğimiz bünyesinde ergoterapist, fizyoterapist, klinik psikolog, klinik diyetisyen, pediatrist, çocuk psikiyatristi bulunmaktadır ve Bobath, Medec, Maes duyu bütünleme Vojta terapileri uygulanmaktadır. Prof.Dr. Burak Tatlı serebral palsi hastalarını epilepsi açısından değerlendirmekte ve konusunda uzman ekibi ile tedavileri planlamaktadır.

Tedavilerimiz ile çoğu serebral palsi hastamız anlamlı iyileşme göstermektedir. Özellikle hastalarımız konuşma, denge, yutma, öğrenme, duygu durum bozuklukları, yorgunluk ve iştah konusunda ilerleme göstermektedir. Hastalarımızın çoğu bu alanlarda önemli gelişmeler göstermiş olsa da, herhangi bir tıbbi tedavide olduğu gibi iyileşmenin her zaman garanti edilemediğini hatırlatmak önemlidir.

Tedavi başarısı, yalnızca ilk tedavi aşamasından daha fazlasına dayanmaktadır. Bu nedenle bir, üç, altı, dokuz ve on iki aylık aralıklarla tam takip desteği sunmaktayız. Alanında uzman ekibimiz size ve ailenize tavsiye ve destek sunmaya, yapılan tüm tedavi ve terapiler ile çocuğunuzu en süt seviyeye çıkarma konusunda yardımcı olmaya her zaman hazır. Tedavinin özen, şefkat ve anlayışla sağlandığından emin olabilirsiniz.