Sıkça Sorulan Sorular

Zatay Sağlık olarak bize sorulanları derledik. Sorularınıza burada cevap bulabilirsiniz.

Zatay Sağlık Çocuk Nörolojisi Kliniğine Hoşgeldiniz.

Türkiye’nin her yerinden ve komşu ülkelerden hasta kabul eden Prof. Dr. Burak Tatlı Çocuk Nörolojisi Kliniği, kurulduğundan beri Prof. Dr. Burak Tatlı’nın önderliğinde hizmet sunmaktadır. Kliniğimizde dirençli epilepsiler, riskli bebek, serebral palsi, otizm,gelişimsel bozukluklar, nörodejeneratif, nöromusküler ve nörogenetik hastalıklar dahil olmak üzere çeşitli nörolojik/nöropsikiyatrik hastalıkların güncel yenilikçi tedavileri kapsamlı bir bakım ile alanında uzman ve çocukların sağlıkları için kendisini adamış ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Hastalarımızın aileleri ile çocuklarının hastalıkları hakkında onları eğitmek, çocuklarının sürekli bakımlarında destek sağlamak için yakın bir şekilde çalışmaktayız.

1.Ulaşım

Ulaşım tercihinize göre kliniğimize gelişleri sizler için derledik.

1.1 Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Ulaşım

1.2 İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı Ulaşım

1.3 Toplu Taşıma

Sofya Ekspresi ile Halkalı tren garına vardıktan sonra aşağıdaki linkten kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Halkalı Tren Garı

Söğütlüçeşme YHT Tren Garı

1.4 Mevcut Konumunuzdan Aracınızla

Mevcut Konumunuzdan Aracınızla

2. Konaklama

Kliniğimiz yakınlarında bulunan hoteleri sizler için derledik.

Aşağıda ismi geçen hoteller ile anlaşmamız veya bir ilgimiz bulunmamaktadır. Bu hotelleri kullanan hastalarımızın tavsiyesi olarak ve ayrıca kliniğimize yakınlığı sebebiyle sizlerle paylaşıyoruz.

Yaşayabileceğiniz olumsuz durumlar için kliniğimiz sorumlu değildir.

  1. Vital Hotel Fulya Vital Hotel Websitesi

  2. Orya Hotel Orya Hotel Websitesi

3. Kliniğimize ilk ziyaretinizde istenenler

Belgeleri toplayın ve doktorunuzun ziyaretine getirin:

1.Çocuğunuzun tıbbi durumuyla ilgili önceki testlerin, Manyetik rezonans görüntüleme (MRI), EEG/EMG ve Kan testleri ve tıbbi geçmişlerinin kopyaları.

2.Muayene Formunu doldurunuz. Eğer daha önce doldurduysanız tekrar doldurmanıza gerek yok.

3.Düzenli olarak alınan tüm mevcut ilaçların listesi.

Lütfen gelmeden önce herhangi bir test yaptırmanız gerekmediğini unutmayın. Prof. Dr. Burak tatlı, ihtiyaç halinde randevu gününüzde ek tetkiklerin yapılmasını isteyecektir.

4. Muayene Sonrası | Hasta Takibi

Muayenemizden sonra ilk bir ay kontrol randevusu alınabilir. Kontrol randevusu ücretsizdir.

Hasta takibimiz 7/24 olarak uygulanmaktadır.

Hasta takibinin yapılması için ilk muayene sonrasında sizlerle iletişim için whatsapp, telefon numarası ve e-posta adresi paylaşılmaktadır.

5. MR Çekimi

MR ve benzeri görüntüleme işlemleri için anlaşmalı olduğumuz CentralMed firmasıdır.

Firmanın internet sitenize bu linkten ulaşabilirsiniz.

İletişim Numarası: 444 2 211

6. EEG (Electroencephalogram)

EEG çekimi kliniğimizde yapılmakla beraber kaldığınız yerde de (evde, hotelinizde) yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için kliniğimizi arayarak detaylı bilgi alabilir veya EEG çekimi için randevu oluşturabilirsiniz.

Kliniğimizde üç (3) ay öncesinde kadar dışarıda çekilmiş EEG kabul edilmektedir; ancak üç (3) ay öncesinde çekilmiş EEG için kliniğimiz tarafından çekilen EEG değerlendirilmektedir.

EEG nedir?

EEG, beyin dalgalarınızdaki veya beyninizin elektriksel aktivitesindeki anormallikleri tespit eden bir testtir. İşlem sırasında saç derinize ince telli küçük metal disklerden oluşan elektrotlar yapıştırılır. Elektrotlar, beyin hücrelerinizin aktivitesinden kaynaklanan küçük elektrik yüklerini algılar.Ölçümler bilgisayara katarılarak bir grafik olarak veya kağıda yazdırılabilecek bir kayıt olarak görünür. Bu konuda özel eğitim almış bir uzman tarafından değerlendirilmesi gerekir.